ADHD در بزرگسالان

ADHD در بزرگسالان

ADHD در بزرگسالان

علائم ADHD اغلب در دوران کودکی شروع می شود و تا بزرگسالی ادامه می یابد، اما ممکن است در بزرگسالان متفاوت به نظر برسد. همانطور که علائم ADHD و نحوه تأثیر آنها بر زندگی روزمره ممکن است در طول زندگی تغییر کند، نیاز به حمایت و درمان ممکن است برای بزرگسالان و کودکان متفاوت باشد!

اگر نمی دانید ADHD چیست وارد این لینک شوید.

علائم ADHD در بزرگسالان

ADHD اغلب به عنوان یک اختلال دوران کودکی در نظر گرفته می شود. به طور فزاینده ای مشخص می شود که بزرگسالان مبتلا به ADHD هنوز هم می توانند با آن دست و پنجه نرم کنند.

  • عدم مدیریت توجه آنها
  • عدم انجام کارهای طولانی مگر اینکه جالب باشد
  • نمی توانند منظم بمانند
  • عدم کنترل رفتار
  • علائم بیش فعالی، مانند احساس بی قراری درونی

چه زمانی به دنبال کمک باشیم

علائم ADHD می تواند شدید باشد و باعث مشکلاتی در زندگی روزمره شود. بدون درمان و حمایت مناسب، ADHD ممکن است به طور جدی بر سلامت و رفاه فرد تأثیر بگذارد. به خصوص در مواقعی که استرس زیاد است، ADHD می تواند باعث ایجاد مشکل شود.

  • وظایف روزانه
  • روابط اجتماعی
  • ثبات در رفتارهای سالم مانند ورزش، تغذیه مناسب و خواب خوب
  • اجتناب از خطرات سلامتی مانند مصرف مواد، عفونت ها و صدمات

آیا می دانستید، درصد دختران نوجوان و بالغ و همچنین مردان بزرگسال که داروهای مورد استفاده برای درمان علائم ADHD دریافت می‌کنند، طی سال‌های ۲۰۱۶-۲۰۲۱، به ویژه در طول همه‌گیری COVID-19 (2020-2021) افزایش یافته است.

تشخیص و درمان

اولین قدم در تشخیص ADHD صحبت با یک پزشک متخصص است که ممکن است ADHD را تشخیص دهد یا ممکن است به یک ارائه دهنده سلامت روان ارجاع دهد. تشخیص ADHD معمولاً شامل چک لیستی برای ارزیابی علائم ADHD و بررسی سابقه رفتار و تجربیات فرد است. ارائه دهنده تشخیص می دهد که آیا علائم ADHD قبل از ۱۲ سالگی وجود داشته است یا خیر و ممکن است برای جمع آوری اطلاعات از دوستان و خانواده اجازه بگیرد. ممکن است یک معاینه پزشکی و روان‌شناختی برای رد سایر مشکلات سلامتی که می‌توانند باعث علائمی شبیه ADHD باشند، مانند اضطراب، افسردگی، مشکلات خواب، سوء مصرف الکل یا مواد یا ناتوانی‌های یادگیری مورد نیاز باشد.

درمان ADHD می‌تواند شامل داروها (معمولاً داروهای محرک) و همچنین درمان و سایر درمان‌های رفتاری یا ترکیبی از روش‌ها باشد. اینکه چه چیزی بهتر عمل می کند به شخص و خانواده او بستگی دارد. برنامه های درمانی موثر شامل نظارت دقیق، پیگیری و ایجاد تغییرات در صورت نیاز در طول مسیر خواهد بود.

جهت درخواست آزمایش در تهران وارد شوید :

آزمایش آنلاین

به صداها و پیام های بدنتان گوش دهید و آنها را جدی بگیرید و در صورت نیاز هوم لب همراه شماست


این محتوا به عنوان ، بخشی از خدمات خونگیری در منزل هوم لب ارائه می شود. homelab یافته های تحقیق را به منظور افزایش دانش و درک در مورد سلامت و بیماری در بین بیماران ، متخصصان بهداشت و مردم ، ترجمه و پخش می کند.


:Reference

www.cdc.gov

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *